Zwierzątko domowe – małe czy duże?

W domu ma pojawić się zwierzę, choć decyzja o tym, jakie ono będzie nie została jeszcze podjęta? Warto wiedzieć, że każdy zwierzak ma inne potrzeby. Tylko od ciebie, jako domownika, zależy, czy będzie się ono dobrze czuło w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jakie zwierzątko wybrać!

Małe kontra duże…. Źródło obrazka: http://www.malebatmanki.republika.pl/

Każdy, kto kiedykolwiek wychowywał się ze zwierzętami wie, że to ogromna odpowiedzialność. Trzeba nie tylko dbać o czystość przyjaciela, ale również zapewniać mu pełną miskę, czułość i bawić się z nim. Potrzeby te jednak zależą tylko i wyłącznie od tego, jaki zwierzak pojawi się w domu. O ile bowiem chomik żyć będzie we własnym świecie, o tyle pies wymagać będzie całkiem sporej uwagi. To jak wybierać? Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Czy liczy się tylko miłość właściciela, czy może potrzebne są też odpowiednie warunki, dzięki którym zwierzę będzie czuło doskonale?

Mieszkanie w bloku kontra dom jednorodzinny

To podstawowa kwestia, którą należy kierować się przy wyborze zwierzaka. Zwłaszcza psy potrzebują przestrzeni, w której będą mogły się wybiegać. Jeżeli jesteś osobą, która za biurkiem spędza 8 godzin, zaś przyjeżdżając do domu nie czuje się na siłach, aby wziąć pupila na długi spacer, to wiedz, że takie rozwiązanie nie jest dla ciebie. Pies to nie chwilowa zabawka. To przyjaciel, który potrzebuje człowieka. I choć można mówić, że warunki materialne nie liczą się, to przygarnięcie psa, który zostawać będzie sam w czterech ścianach przez większość dnia, nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku znacznie lepiej wypadają właściciele domków jednorodzinnych, którzy mogą postawić na projektowanie wnętrz Warszawa. Tutaj pies ma podwórko, po którym wybiegać się nawet pod nieobecność właściciela.

Pies musi mieć miejsce, aby się wybiegać! Źródło obrazka: http://images03.olx.pl/

Legowisko czy klatka?

Każde zwierzę, niezależnie od wymiarów, musi posiadać swoje miejsce w domowym zaciszu. Do wyboru jest legowisko, klatka lub akwarium. O ile pies wymagać będzie tego pierwszego, o tyle ważne, aby zakupić odpowiednio duża klatkę dla chomika czy świnki morskiej. Właściciel domów jednorodzinnych, którzy są w trakcie jego budowy lub urządzania, mogą liczyć, że profesjonaliści, czy pracownia architektoniczna http://abdstudio.pl/ zadba o aspekt wydzielenia przestrzeni specjalnie przygotowanej dla podopiecznego. W takim przypadku pies może liczyć na trochę więcej niż tylko legowisko. Przy zakupie klatki lub akwarium należy kierować się zwłaszcza wielkością zwierzątka. Wskazane jest też zasięgnięcie opinii specjalisty.

abdstudio – aby mieszkać w przestrzeni wyjątkowo urządzonej…

Zwierzak w domu , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>